قالب وبلاگ
فایل دانشجویی
پيوندهای روزانه

اصول طراحی بسته بندی

اصول طراحی بسته بندی

فرمت فایل : doc

حجم : 91

صفحات : 136

گروه : کسب و کار

توضیحات محصول :

اصول طراحی بسته بندی

مقدمه

نتیجه مصاحبه

نتیجة پرسشنامه

تاریخچة محصول و بررسی 12 پارمتر اصلی طرح

تاریخچة‌ آلفارومئو

بررسی دوازده بارقه اصلی

بررسی ساختار فرمی محصولات

كاربرد سمبلیك

مشخص نمودن هویت و موقعیت استفادگر

نیازهای فرهنگی

نیاز روانی فرد

بررسی آسیبهای احتمالی: (دست و سر)

بررسی وجود شرایط عملكردی خطرناك (حین كار و یا هنگام استراحت محصول):

بررسی سادگی و پیچیدگی اجزاء تحت عملكرد/چگونگی تداخل اجزاء تحت عملكرد.

میزان ایستایی در صورت عدم عملكرد

بهداشت

مسائل بهداشتی در قبال انسان

ایجاد آلودگی پس از استفاده

آنالیز ساختار فنی (عملكرد فنی

مقاومت مصالح با توجه به فرم

نوع محیط مصرف و بررسی آن.

میزان هماهنگی در محیط- انسان- محصول:

تأثیرات محیط بر محصول

تأثیرات محصول بر محیط

بررسی عوامل حاكم بازار و اقتصاد:

مطالعه بازار و عوامل حاكم آن

رقبای موجود در بازار

طراحی. تولید بازاریابی عرضه، تبلیغ، فروش و مصرف محصول

تاریخچه

اصولی كه باید در بسته بندی رعایت گردد

ارگونومی یا رابطه بسته با انسان

استندهای تبلیغاتی

بسته بندی با ارزش اضافه

ارتباط رنگ و جنس محصول

رابطه ظاهر و حالت فرآورده با رنگ

اصولی كه باید در بسته بندی رعایت گردد.

با توجه به موارد یاد شده در مباحث قبلی یعنی عملكرد بسته بندی و ویژگیهای یك بسته خوب می توان اصول اساسی و لازم را كه باید در بسته بندی كالاها بطور عمومی و كلی رعایت نمود در فهرست زیر خلاصه كرد:‌

1- جلب توجه: بسته باید به گونه ای باشد كه به مشتری، خود را تحمیل كند و یا به عبارت دیگر مشتری را در خرید خود راغب و مشتاق نماید. نباید فراموش كرد كه بسته باید خود را نشان دهد، و هر جا كه هست خریدار احتمالی را به طرف خود بكشد.

2- معرفی كالا: بسته بندی باید معرف كالای درونش باشد، بطوریكه اگر كسی برای اولین بار آنرا ببیند بتواند حدس بزند كالای بسته بندی شده چیست.

3- نظافت: بسته باید از حس را در بیننده القاء‌كند كه تمیز است و آنچه در آن است سالم و پاكیزه می باشد.

4- ایجاد اعتماد: باید بیننده را قانع كند كه بسته بندی مناسبی است و قدرت حفاظت آن، راضی كننده است. نه اینكه خریدار احتمالی شك كند كه آیا می تواند آن را تا منزل سالم ببرد؟

5- با ارزش باشد: بسته بندی باید به ارزش كالا بیفزاید و متناسب با قیمت آن باشد.

6- سهولت برداشت:‌ به راحتی در دست جای گیرد و در صورتیكه بزرگ است، بتوان آن را به راحتی از زمین بلند كرد،‌‏ فرم و طراحی صحیح و دقیق بسته، با توجه به محتویات داخلی آن و با در نظرگرفتن پارامتر حفاظت كالا، در این مورد نقش بسزایی دارد. بسیاری از بسته ها كه بصورت اصولی، طراحی نمی شوند، حتی با وجود وزن كم ولی با حجم بالا، مشكل برداشتن و حمل دارند.

7- سهولت حمل: در وسایل نقلیه به راحتی جای گیرد و حداقل فضا را اشغال كند و همچنین انسان بتواند شخصاً و به راحتی آن را حمل كرده و همراه خود ببرد.

8- سهولت گشودن: بازكردن بسته باید به راحتی انجام گیرد و حتی المقدور محتاج كلید و دیگر وسایل نباشد و یا دست خالی و بدون مشكل گشوده شود.

9- سهولت نگهداری: اگر محتوی بسته با یكبار مصرف تمام نشود باید ترتیبی داده شود كه مابقی در همان بسته براحتی حفاظت و نگهداری گردد و محتاج ظرف دیگری نباشد.

10- نمایش: كالا را باید بتوان پشت ویترین و درون قفسه و مغزه براحتی مرتب كرد و چید، به نحوی كه در این چیدمان، فاكتور مورد نظر تولید كننده برای معرفی كالا، براحتی قابل نمایش و معرفی باشد. در این زمینه نقش نشانه ها و جای گیری آنها روی بسته، اهمیت بسزایی دارد.

11- بهداشت:‌ بسته بندی باید طوری باشد كه كالا را سالم نگه دارد و رعایت مسایل بهداشتی، بطور كامل در آن انجام شده باشد.

12- حفاظت: اگر كالا در اثر فشار و یا تكان در هنگام حمل و انبار كردن معیوب و ضایع گردد، بسته بندی باید توان نگهداری و جلوگیری از این تخریب را بنماید. بسته بندی باید توانایی داشته باشد كه كالا را در حالت اولیه برای مدت هر چه طولانی تر حفظ نماید.

13- انبارداری: كالا مدتی كه در انبار كارخانه یا نزد واسطه های فروش می ماند باید بوسیله بسته بندی اصول صحیح، به راحتی قابل نگهداری باشد.

14- دستورالعمل ها: نام، قیمت و بطور كلی علایم و نشانه های بسته بندی باید طوری باشد كه بتوان بوسیله چاپ و یا برچسب روی بسته الصاق نمود.

15- رنگ و طرح: تركیب رنگ طرح و نقش بندی باید با رعایت طرز فكر و سلیقه خریدار احتمالی معین گردد.

16- تبلیغات: شكل ظاهر كالا باید در تبلیغات كالا نشان داده شود و در بسته باید رعایت سهولت كاربرد تبلیغ مد نظر گرفته شود.

در مورد بسته بندی موادی كه در جعبه و یا قوطی گذاشته می شود و خریدار احتمالی قادر به دیدن كالا قبل از خرید نیست، باید روی آن به تفضیل شرح كالا داده شود و هر یك از موارد زیر كه ارتباط دارد تشریح گردد:

الف- تعیین دقیق نوع كالا، اجزاء مورد علاقه مصرف كننده كه در آن بكار رفته و وزن یا حجم كالا.

ب- كالا دارای چه خواصیاست و چه مزیتی بر كالاهای مشابه دارد.

پ- كالا مایع است، جامد است یا پورد چه رنگی دارد، اگر مایع است رنگ آن روی اشیاء با چه دارویی پاك می شود و …

ت- طرز نگهداری (سرد، گرم، خشك، مرطوب) برای مدتی كه معمولاً سالم می ماند و تاریخ تهیه آن.

ث- اگر آماده مصرف نیست، به چه صورت و در چه مدت آماده خواهد شد.

ج- اگر كالا مصارف مختلفی دارد باید تمام آنها ذكر گردد.

چ- قیمت،‌ نام سازنده،‌ گارانتی و غیره نیز مورد اشاره قرار گیرد.

بطور كلی این نوع بسته بندی به لحاظ اینكه كالا را از دید مستقیم مشتری دور نگه می دارد باید بیشتر به جنبه ای اصلاع رسانی در مورد كالا بپردازد.

بكار گرفته شوند. شاید گفته شود، این وظایف را باید طرح بسته بندی انجام دهد ولی باید خاطر نشان ساخت كه وظیفه اصلی طرح بسته بندی معطوف داشتن توجه بیننده به خود كالا می باشد، نه تولید كننده، اما نشانه در این شرایط تولید كننده و صاحب محصول را معرف می نماید، مثلاً تمام تولید كنندگان قهوه ای آماده مصرف (نسكافه) آن را با رنگ مخصوص (قهوه ای سوخته) به بازار عرضه می دارند و بعضاً با بسته های متحد الشكل و این چنین بسته هایی نه غیرمنطقی است و نه بدون ارتباط با موضوع . در چنین شرایطی است كه نشانه و یا نشانة نوشتاری، كارجداگانه و ارزش ویژة خود را نشان می دهند. مشخص می كنند كه این محصول مربوط به كدام مؤسسه و یا تولید كننده می باشد.

از خصوصیات یك نشانه این است كه در هنگام كاربرد در بسته هماهنگ و متناسب با تمام اجزای بسته باشد و خوب دیده شود وهمچنین گویای فعالیت مؤسسه صاحب نشانه بوده و یا ارتباط نزدیك با زمینه كاری آن داشته باشد. مثلاً نشانه یك كارخانه تولید كننده دستمال كاغذی باید نظافت و پاكی محصول و نشانه یك كارخانه اتومبیل سازی در عین صنعتی بودن،‌‍ حتی المقدور خصوصیات اتومبیل را نشان دهد. و چنانچه آن اتومبیل دارای خصوصیات منحصر بفردی است در نشانه تأكید گردد.

وظایف طراح بسته بندی

تمامی بایدها و نبایدها، انتخاب فرم، جنس، اندازه، رنگ، طرح، نشانه و علایم تجاری،‌ شناخت خریداران و مصرف كنندگان و همچنین آگاهی از فرآورده ها و انتخاب عناصر تصویری مناسب یك بسته، به طراح بر می گردد.

هنگامی كه طرحی و كاری سفارش می گردد. طراح به عنوان تصمیم گیرنده و مغز متفكر تولید كنده و پرداختگر اصلی و نهایی در ظاهر تولید و بسته اعمال نفوذ می كند.

در هر پروژه بسته بندی، محاسبات بازاریابی دقیق و قدرتمندی دخالت دارد كه این قسمت از مسئولیت های طراح است و او را تحت فشار قرار می دهد، و وادار میكند تا نسبت به طرح خود با شناخت دقیق و آگاهی بیشتر عمل كند تا بسته طراحی شده بتواند اهداف تولید كننده را عملی نماید.

پیش از آنكه محصول عرضه شود طراح مسئول تحلیل تخصصی طراحی است و باید در یابد كه طرح بسته مورد استفاده برای آن كالا با كدام مواد و با بكارگیری چه تكنولوژی و آن هم در چه سطحی و برای چه قشر مصرف كننده و چه تعداد و … باید در نظر گرفته شود.

طراح بسته بندی، آگاهیهایی دارد كه دیگران ندارند. زیرا او بسته را آفریده است. و برای ابزار خلاقیت حقیقی و قابل اعتماد، دانش طراح در مورد مواد، روشها و ساختارهای بسته بندی می باید به روز و مدرن باشد. آگاهی مداوم او به ابداعات فنی عاملی مهم در دست یافتن به موقعیت محصول نهایی است.

رعایت همه مواردی كه ذكر شد از دید تبلیغات و بازاریابی مستلزم بررسی و مطالعه روی خواص كالا، اطلاع كافی از تركیب و اثر تركیب جنس و تأثیرپذیری مواد لازم برای بسته بندی می باشد و اینها از وظایف طراح بسته بندی و طراح كافی از تركیب و اثر تركیب جنس و تأثیرپذیری مواد لازم برای بسته بندی می باشد و اینها از وظایف طراح بسته بندی و طراح صنعتی می باشد. در اینجا ممكن است این سئوال مطرح شود كه چگونه می توان هم بهترین مواد را برای بسته بندی انتخاب نمود و هم مسئله مقرون به صرفه بودن را در نظر گرفت. چطور می شود طرح بسته را طوری تهیه كرد كه خواص و مزایای بسته را به وضوح عیان سازد و شرح تركیب جنس و روشهای بكار بردن آن را روی بسته نوشت. در حالی كه ذكر گردید در طرح بسته باید از رنگهای آمیزش و تركیبی و فرمهای شلوغ و پرمطلب پرهیز كرد. در پاسخ باید گفت در بسیاری از مسایل ذوقی و درونی مخصوصاً مسایلی كه با پذیرش گروهی سروكار دارند، این تضادها دیده می شود و كار عمدة‌ یك طراح خوب نیز تجمع همین اضداد است در بسیاری از موارد می شود یك عامل كم اهمیت را فدای عوامل دیگر ساخت. مثلاً بخاطر مرغوبیت بسته و به عنوان مثال نقش حفاظتی كه جنس بسته برای نگهداری كالا ایفا می كند، از گران شدن هزینه كلی نهراسید و یا بنا به خاطر جلوه بخشی به طرح بسته، از ظاهر ساختن خواص روی بسته ها خودداری كرد. تسلط كافی به آنچه گذشت و آشنایی به امور اقتصادی و فنی و هنری بسته بندی، و بكاربردن همه شیوه های معقول در بازاریابی و تبلیغ،‌ امكان تلفیق اضداد را به نحو شایسته و به آسانی خواهد داد و توفیق طراح را در ارایه یك طرح صحیح و مطلوب كه با رعایت اصول روان شناسی بازاریابی شده باشد مقدور خواهد ساخت.

طراح می باید بهترین علایق مشتری خود را با اصرار و پیگیری دریابد تا مواد جدید بسته بندی او با محصولات سازگار و همچنین دارای كیفیت حفاظتی مناسب و مقاوم در برابر عوامل طبیعی چون سرما، گرما،‌ رطوبت، فشار، خراش و … باشد. بعلاوه ملاحظة همه اشكال و جزییات گرافیكی كه سهمی در تولید محصول مطلوب و ارایه نیرومند كالا به مصرف كننده را دارد،‌ بنماید. همچنین شناخت خطرات و احتمالاتی كه در راه منحصر بفرد ساختن كارش بوجود می آید و با آگاهی از آن می تواند همه رخنه ها را پر كند و بسته اش را در میان موانع هدایت كند، بدست آورد. البته این كار زمانی ممكن است كه فرد واقعاً و براستی طراح بسته بند باشد، نه تكرار كننده دوبارة فرم ها، علایم و رنگ ها.

متعادل كننده مانند پلاستوفروم استفاده كرد و در طرح بسته باید تمهیدات حفاظتی برای هر كدام از شرایط فوق پیش بینی گردد.

در طراحی بسته هایی كه درون آنها كالای شكستنی وجود دارد نباید از بسته ها و فرمهای پیچیده و فانتزی استفاده كرد. چنین بسته هایی باید ساده، گویا، و طریقه نگهداری آن،‌ یا پایین بردن آن بدون ابهام و همچنین دارای راهنما در هنگام حمل و نقل باشد. این توضیح بیشتر شامل بسته هایی می شود كه احتمال آسیب پذیری بیشتری دارند.

بسته هایی كه خریدار نیاز به دیدن رنگ و یا جس آنها از درون بسته دارد باید از طلق و یا امكانات ترانسپارانت دیگر، برای رؤیت آنها از درون جعبه استفاده كرد.

در انتخاب مقوا معمولاً باید سعی كرد در صورت عدم ضرورت مقوا ضخیم بكار نرود زیرا سنگین و استفادة آن مشكل است، همچنین باید پس از مصرف بتوان آنرا به راحتی از بین برد.

بطور كلی فرم جعبه باید خصوصیات زیر را داشته باشد:

1- ساده و عقلانی باشد؛

2- صحیح و مدلل باشد؛

3- جالب باشد؛

4- بدنما نباشد؛

5- تمیز باشد؛

6- پیچیده و غیر عقلانی نباشد؛

عواملی كه باعث ماندگاری و موفقیت یك طرح بسته بندی می گردد بشرح زیر است:

1- مناسب از لحاظ ارگونومی؛

2- راحتی استفاده؛

3- ایمنی و مراقبت؛

4- بهداشت و سلامت؛

5- عوامل محیطی؛

6- قیمت تمام شده طرح.

ارگونومی یا رابطه بسته با انسان

ارگونومی دانشی است كه از رابطه جسمی میان انسان و ابزار سخن می گوید: در اینجا منظور بسته هایی است كه خود بسته جزیی از كالا می باشد و یا بسته هایی كه دسته و دستگیره در استفاده از آنها نقش اساسی دارد و یا بدن انسان با آن رابطه مستقیم دارد.

مانند ماشین صورت تراش برقی و همچنین بشكه های مواد روغنی و نفتی از جهت حمل آنها در آن نوع بسته ها باید جعبه، مناسب استفاده با دست انسان باشد و استفاده از بسته ها در هنگام از بسته ها در هنگام كار خسته كننده و ملال آور نباشد. در چنین جعبه های باید جای دستگیره صاف و صیقلی و از لحاظ فرم مناسب دست انسان باشد.

انبار كردن (فرم بسته در هنگام انبار كردن كالا)

هر كالایی بعد از تولید تا مرحله فروش زمانی را در انبار بخاطر عملیات فروش و بازاریابی می گذراند. سهولت نگهداری كالا در انبار از مسایلی است كه بهنگام طراحی بسته باید مورد توجه قرار گیرد.

نوع و ماده ای كه برای جای دادن مواد مورنظر انتخاب می گردد، باید مناسب و از نظر بهداشتی و حفاظتی مطمئن باشد. از نظر جایگری، قوطی یا بسته ها طوری انتخاب شود كه در بسته های بزرگتر (6تایی، 12تایی) كاملاً قالب و بطور كامل جای گیرند. در قفسه ها جای اضافی اشغال نكنند و در انبارها وقتی به تعداد زیاد برای مدت طولانی قرار می گیرند هزینه اضافی یا جایی را كه مستلزم پرداخت حق انبارداری بیشتر باشد اشغال نكنند.

باید توجه داشت كه بسته یا قوطی باید به گونه ای انتخاب شود كه مواد آن تمام جا را اشغال كند و بازی نداشته باشد. زیرا این امر از جهت اقتصادی و نیز در تولید انبوه مقرون به صرفه نیست و موجب خسارت زیاد می شود و نیز در خریدار این شك بوجود می آید كه مقداری كه باید به او تحویل شود تحویل نشده، یا آنچه روی بسته نوشته شده است صحیح نیست

قیمت محصول : 9500 تومان

دانلود
برچسب ها: اصول طراحی بسته بندی،
تعداد بازدید : 2
[ شنبه 5 آبان 1397 ] [ 20:09 ] [ مهدیان ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آمار سایت
افراد آنلاین : 1
بازديدهاي امروز : 11
بازديدهاي ديروز : 29
كل بازديدها : 9767
بازدید این هفته : 11
بازدید این ماه : 458
تعداد نظرات : 0
تعداد كل مطالب : 857
امکانات وب
تحقیق درباره خودرو های هیبریدی به همراه تصویر

تحقیق-درباره-خودرو-های-هیبریدی-به-همراه-تصویرمحدودیت ذخایر نفتی دنیا و نقش بارز خودروهای با سوخت فسیلی به عنوان یکی از منابع بزرگ الودگی در شهرهای بزرگ از دلایل مهم برای استفاده بهینه از این سوخت ها می باشد . طراحي خودروها از آغاز بر پيشینه در دسترس بودن، ارزا ن بودن و فراواني سوختهاي فسيلي شکل گرفت. به همين دليل، در طي صد سال اخيرکمتر تلاشي بدانلود فایل

عطر - عطر گيرنده ديجيتال موبايل خريد اينترنتي تک سبد گيرنده ديجيتال موبايل خريد دانگل براوو
پاورپوینت بررسی روشنایی طبیعی در معماری

پاورپوینت-بررسی-روشنایی-طبیعی-در-معماریپاورپوینت بررسی روشنایی طبیعی در معماریدانلود فایل

تحقیق بررسی فلسفه وکیل و وکالت

تحقیق-بررسی-فلسفه-وکیل-و-وکالتدر این تحقیق به بررسی عقد وکالت می پردازیم. ابزارهای قراردادی نشانه وجود نیازهای اجتماعی است و گاه نیاز مشترک چند وسیله حقوقی را بر می انگیزددانلود فایل

دانلود فرم قرارداد اجاره نامه خام - مخصوص اجاره دادن منزل مسکونی، مغازه تجاری و غیره

دانلود-فرم-قرارداد-اجاره-نامه-خام--مخصوص-اجاره-دادن-منزل-مسکونی-مغازه-تجاری-و-غیرهاین فایل به صورت فایل ورد قابل ویرایش می باشد و برای اجاره دادن ساختمان های مسکونی و تجاری بسیار مناسب می باشد.دانلود فایل

توزیع کاربری های شهری برحسب نیازهای شهروندان نمونه موردی: خیابان ستارخان، حدفاصل فلکه اول

توزیع-کاربری-های-شهری-برحسب-نیازهای-شهروندان-نمونه-موردی-خیابان-ستارخان-حدفاصل-فلکه-اولپایان نامه توزیع کاربری های شهری برحسب نیازهای شهروندان نمونه موردی: خیابان ستارخان، حدفاصل فلکه اول و دوم صادقیهدانلود فایل

بررسی عوامل مؤثر بر نظام قطعه بندي زمین در شهرسازی

بررسی-عوامل-مؤثر-بر-نظام-قطعه-بندي-زمین-در-شهرسازیپایان نامه بررسی عوامل مؤثر بر نظام قطعه بندي زمین در شهرسازی دانلود فایل

شناسائی معیارهای تاثیر گذار المانهای شهری بر میزان رضایت استفاده کنندگان از فضاهای شهری

شناسائی-معیارهای-تاثیر-گذار-المانهای-شهری-بر-میزان-رضایت-استفاده-کنندگان-از-فضاهای-شهریپایان نامه شناسائی معیارهای تاثیر گذار المانهای شهری بر میزان رضایت استفاده کنندگان از فضاهای شهری در خیابان ولی عصردانلود فایل

جزوه روش تحقیق در مدیریت ( دانشگاه پیام نور )

جزوه-روش-تحقیق-در-مدیریت-(-دانشگاه-پیام-نور-)مخصوص دانشجویان رشته های مدیریت ، حسابداری و علوم اقتصادی دانلود فایل

بررسی سازوکارهای بهینه سازی حمل و نقل درون شهری با استفاده از تکنیک چند معیاره

بررسی-سازوکارهای-بهینه-سازی-حمل-و-نقل-درون-شهری-با-استفاده-از-تکنیک-چند-معیاره بررسی سازوکارهای بهینه سازی حمل و نقل درون شهری با استفاده از تکنیک چند معیارهدانلود فایل

شناسائی معیارهای تاثیر گذار المانهای شهری بر میزان رضایت استفاده کنندگان از فضاهای شهری

شناسائی-معیارهای-تاثیر-گذار-المانهای-شهری-بر-میزان-رضایت-استفاده-کنندگان-از-فضاهای-شهریپایان نامه شناسائی معیارهای تاثیر گذار المانهای شهری بر میزان رضایت استفاده کنندگان از فضاهای شهری در خیابان ولی عصردانلود فایل

برنامه ریزی کاربری اراضی شهری با استفاده از سیستم پشتیبانی برنامه ریزی What if

برنامه-ریزی-کاربری-اراضی-شهری-با-استفاده-از-سیستم-پشتیبانی-برنامه-ریزی-what-ifبرنامه ریزی کاربری اراضی شهری با استفاده از سیستم پشتیبانی برنامه ریزی What ifدانلود فایل

مدلسازی بهینه کاربری اراضی در منطقه خرم آباد با استفاده از سنجش از دور و gis

مدلسازی-بهینه-کاربری-اراضی-در-منطقه-خرم-آباد-با-استفاده-از-سنجش-از-دور-و-gisمدلسازی بهینه کاربری اراضی در منطقه خرم آباد با استفاده از سنجش از دور و gisدانلود فایل

طراحی محله پایدار در شهر ارومیه

طراحی-محله-پایدار-در-شهر-ارومیهطراحی محله پایدار در شهر ارومیهدانلود فایل

طراحی مسیر گردشگری ساحلی با تاکید بر ارتقای کیفیت محیطی

طراحی-مسیر-گردشگری-ساحلی-با-تاکید-بر-ارتقای-کیفیت-محیطیطراحی مسیر گردشگری ساحلی با تاکید بر ارتقای کیفیت محیطی ، مورد پژوهی: لبه ی ساحلی شهر محمود آباد دانلود فایل

مدلسازی بهینه کاربری اراضی در منطقه خرم آباد با استفاده از سنجش از دور و gis

مدلسازی-بهینه-کاربری-اراضی-در-منطقه-خرم-آباد-با-استفاده-از-سنجش-از-دور-و-gisمدلسازی بهینه کاربری اراضی در منطقه خرم آباد با استفاده از سنجش از دور و gisدانلود فایل

طرح لایه باز کارت ویزیت خدمات کامپیوتری

طرح-لایه-باز-کارت-ویزیت-خدمات-کامپیوتریطرح لایه باز کارت ویزیت خدمات کامپیوتری طرح لایه باز کارت ویزیت خدمات کامپیوتریدانلود فایل

پروژه کلاسی تحت فشار آبیاری قطره ای منجیل

پروژه-کلاسی-تحت-فشار-آبیاری-قطره-ای-منجیلپروژه کلاسی تحت فشار آبیاری قطره ای منجیل- مناسب برای رشته های مهندسی آب و باغبانی و عمراندانلود فایل

پروژه کلاسی تحت فشار آبیاری قطره ای منجیل

پروژه-کلاسی-تحت-فشار-آبیاری-قطره-ای-منجیلپروژه کلاسی تحت فشار آبیاری قطره ای منجیل- مناسب برای رشته های مهندسی آب و باغبانی و عمراندانلود فایل

پروژه کلاسی تحت فشار آبیاری بارانی چای لاهیجان

پروژه-کلاسی-تحت-فشار-آبیاری-بارانی-چای-لاهیجانمفید برای رشته های مهندسی آب، عمران، باغبانیدانلود فایل

پروژه کلاسی تحت فشار آبیاری قطره ای گلابی

پروژه-کلاسی-تحت-فشار-آبیاری-قطره-ای-گلابیمفید برای رشته های مهندسی آب، عمران، باغبانیدانلود فایل

پروژه کلاسی آنالیز خشکسالی ایستگاه دریان چای به روش هربست

پروژه-کلاسی-آنالیز-خشکسالی-ایستگاه-دریان-چای-به-روش-هربستآنالیز خشکسالی ایستگاه دریان چای به روش هربستدانلود فایل

پروپوزال طراحی مجموعه اقامتی – تفریحی

پروپوزال-طراحی-مجموعه-اقامتی-–-تفریحیپروپوزال طراحی مجموعه اقامتی – تفریحیدانلود فایل

مقاله بررسی تناسبات درنقش برجسته های سنگی دوران شاپورساسانی

مقاله-بررسی-تناسبات-درنقش-برجسته-های-سنگی-دوران-شاپورساسانیمقاله بررسی تناسبات درنقش برجسته های سنگی دوران شاپورساسانیدانلود فایل

جزوه روش تحقیق در مدیریت ( دانشگاه پیام نور )

جزوه-روش-تحقیق-در-مدیریت-(-دانشگاه-پیام-نور-)مخصوص دانشجویان رشته های مدیریت ، حسابداری و علوم اقتصادی دانلود فایل

پروپوزال تغییرات فرهنگ و تأثیرات آن بر روی شکل ساختمان ها

پروپوزال-تغییرات-فرهنگ-و-تأثیرات-آن-بر-روی-شکل-ساختمان-هاپروپوزال تغییرات فرهنگ و تأثیرات آن بر روی شکل ساختمان هادانلود فایل

پروپوزال معماری طراحی مرکز بازپروری و حمایت از کودکان

پروپوزال-معماری-طراحی-مرکز-بازپروری-و-حمایت-از-کودکانپروپوزال معماری طراحی مرکز بازپروری و حمایت از کودکاندانلود فایل

پروپوزال معماری طراحی مسجد

پروپوزال-معماری-طراحی-مسجدپروپوزال معماری طراحی مسجد در 18 صفحه با فرمت WORDدانلود فایل

توزیع کاربری های شهری برحسب نیازهای شهروندان نمونه موردی: خیابان ستارخان، حدفاصل فلکه اول

توزیع-کاربری-های-شهری-برحسب-نیازهای-شهروندان-نمونه-موردی-خیابان-ستارخان-حدفاصل-فلکه-اولپایان نامه توزیع کاربری های شهری برحسب نیازهای شهروندان نمونه موردی: خیابان ستارخان، حدفاصل فلکه اول و دوم صادقیهدانلود فایل

بررسی عوامل مؤثر بر نظام قطعه بندي زمین در شهرسازی

بررسی-عوامل-مؤثر-بر-نظام-قطعه-بندي-زمین-در-شهرسازیپایان نامه بررسی عوامل مؤثر بر نظام قطعه بندي زمین در شهرسازی دانلود فایل

خرید بک لینک X
ساخت وبلاگ
جت پرینتر
چاپگر صنعتی
آموزش زبان در کرج
ترازو رادین
ترازو فروشگاهی
ترازو پرینتر دار
ترازو تره بار
مجله اینترنتی سایتک
ترازو لیبل پرینتر